Góry Wielkiej Fatry

Górskie wyprawy

DNI

4

ZALICZKA

300 ZŁ

CENA

690 ZŁ

Dlaczego warto wziąć udział?

Zapraszamy na wspólne wędrowanie przez góry Wielkiej Fatry.

Przemierzać będziemy trawiaste długie hale, z których wystają liczne wapienne skały. Zobaczymy malownicze górskie polany, na którychod dziesięcioleci drzemią pasterskie szałasy.

Czeka na nas pobrzękiwanie owczych dzwonków i górskie łąki pełne kwitnących traw. Podczas naszych wędrówek przejdziemy przez najpiękniejsze partie tych dzikich gór, w tym najwyższy szczyty Ostredok 1592 m n.p.m. Odwiedzimy również muzeum na świeżym powietrzu – górską wioskę Vlkolínec.

Transport

Przejazd autokarem

Przewodnik

Opieka przewodnika

Noclegi

W cenie 3 noclegi

Wyżywienie

W cenie 3 śniadania

Bilety

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Opłaty

Opłaty drogowe
i parkingowe

Informacje o wycieczce

TERMIN

30.04.- 3.05.2020

Cena od osoby

Cena: 690 zł
Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 zł

iNFORMACJE DODATKOWE

Cena zawiera:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– opiekę przewodnika,
– 3x noclegi,
– 3x śniadanie wg. programu,
– przejazd autokarem,
– opłaty drogowe i parkingowe.

Liczba uczestników 8- 15.

Program wycieczki

Wczesnym wieczorem wyjazd z Krakowa i przejazd na Słowację w okolice Rużonberka na nocleg.

Ruszymy z Smrekowicy i wędrować będziemy grzbietem Fatry na południe, w kierunku szczytu Rakytova (1567 m n.p.m), z którego roztaczają się piękne widoki na okoliczne pasma gór. Dalej wędrować będziemy przez rozległe polany w kierunku wyniosłej piramidy Ploska (1532 m n.p.m). Schodzić będziemy w kierunku wschodnim do Wyżnej Revucy. Czas przejścia około 7 godzin, około 900 metrów podejść.

Wyjdziemy na najwyższy szczyt Wielkiej Fatry Ostredok (1596 m n.p.m) Ruszymy z Liptovskiej Revucy i będziemy wędrować najpierw łagodnie przez Zieloną Dolinę, wzdłuż szumiącego potoku. Później, nasza ścieżka będzie się stromo piąć przez las, by osiągnąć szczyt Chyżki. Tutaj odpoczniemy i ruszymy dalej w kierunku Osterdoka i położonej za nim Kriżnej. Grzbietem Repiszcza ruszymy w kierunku zachodnim, by przez Wiaterny Wierch zejść w Suchą Dolinę i wrócić do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy naszą wycieczkę. Czas przejścia około 8 godzin, około 1100 metrów podejść.

Przez lasy i hale ruszymy w kierunku północnym. Zejdziemy do malowniczej wioski Vlkoliniec, która wpisana jest na światową listę UNESCO. Do Krakowa wrócimy wczesnym wieczorem.

Formularz zapisów

Informujemy, że Administratorem wobec Państwa danych jest Biuro Podróży Aktywnie z Bajerem. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna aczkolwiek niezbędna do realizacji usługi. Dane osobowe są zbierane wyłącznie w celu realizacji oferowanych Państwu usług. Dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności .

Przewiń do góry