Aktywne Dolomity

Górskie wyprawy

DNI

8

ZALICZKA

500 ZŁ

CENA

2240 ZŁ

Dlaczego warto wziąć udział?

Można by usiąść i opowiadać, opowiadać, opowiadać… A może lepiej pojechać i zobaczyć ten błękit nieba nad białymi szczytami, dotknąć dolomitowej skały, poczuć zapach wonnego siana, spocić się pnąc się na szczyt.

Jedne z najpiękniejszych gór świata. Zapierające dech w piersiach widoki na bielejące szczyty, piękne kwieciste płaskowyże kończące się stromymi ścianami i zielone wonne doliny zauroczyły już wielu. Czy i ty dasz się namówić na jabłkowy strudel z widokiem na Marmolade?

Transport

Przejazd autokarem lub busem

Przewodnik

Opieka przewodnika

Noclegi

W cenie 6 noclegów w hotelu 3***

Wyżywienie

W cenie 6 śniadań
i 6 kolacji

Ubezpieczenie

KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN

Gwarancja

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN

Informacje o wycieczce

TERMIN

27 czerwca 2020- 4 lipca 2020

Cena od osoby

Cena: 2240 zł
Zaliczka przy zgłoszeniu: 500 zł

iNFORMACJE DODATKOWE

Cena zawiera:
– Transport: autokar lub bus (wyjazd z Myślenic lub Krakowa)
– Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu 3*** (pokoje 2-osobowe)
– Wyżywienie: 6 śniadań i kolacji
– Opiekę przewodnika
Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
– Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN
– Podatek VAT
– Wspaniałe wspomnienia

Cena nie zawiera:
Kosztów uczestnictwa w programie (wstępów i biletów na kolej linową, opłaty klimatycznej) – ok. 40 EUR

Program wycieczki

Rano o 8.00 wyjazd z Myślenic oraz Krakowa, przyjazd przez Czechy, Austrię, Niemcy. Przyjazd do hotelu w Vigo di Fasaa około północy.

Powędrujemy z Alby, doliną potoku Contrin schroniska o tej samej nazwie, które podczas swych górskich wędrówek odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Odpoczniemy chwilę i ruszymy w kierunku przełęczy Świego Mikołaja. Po drodze piękne widoki na masywy Marmolady, Sellii, Sasalungo i Rosengarten. Dalej wędrować będziemy szlakiem w dolinę w kierunku Alby.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 900 m | Długość trasy: ok. 15 km

Przejazd na Przełęcz Sella, tu na wysokości 2200 m n.p.m. rozpoczyna się nasza wędrówka. Ruszamy w górę przechodząc obok starej, śmiesznej kolejki kabinowej i właściwie pod jej liną wychodzimy do schroniska Demez. Ruszamy w dół pięknego kanionu, i zaczynamy obchodzić część masywu Sassa Lungo. Odpoczynek w pięknie położonym schronisku, a póżniej wędrując raz górę raz w dół wracamy na Przełęcz Sella.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 900 m | Długość trasy: ok. 15 km

Przejazd na Przełęcz Pordoi i wyjazd kolejką na Sass Pordoi (2950 m n.p.m.). Najpierw trochę po piargach w dół, później obejście dużego kotła i ruszamy w kierunku Piz Boe (3152 m n.p.m.). Zejście ze szczytu do schroniska Boe, gdzie czeka nas chwila wytchnienia.

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 600 m Długość trasy: ok. 7 km.

Przejazd na Przełęcz Gardena (2121 m n.p.m.). Z tego miejsca ruszamy na całodzienną wędrówkę przez piękny i malowniczy płaskowyż Puez. Najpierw ścieżką przez kosówkę do góry, a później obchodząc małe skalne kotły przechodzimy przez grań. W lewo ucieka główna grań Cir, a my schodzimy w lewo do pięknie położonego Jeziora Crespeina. Idziemy przez płaskowyż do schroniska pod Puez. Jemy szarlotkę z widokiem na Sassolungo, schodzimy w dolinę Lungo i drogą do Wolkenstein.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 800 m | Długość trasy: ok. 18 km

Przejazd na Przełęcz Falzarego. Wyjście sztolniami z czasów I wojny Światowej na szczyt Lagazuoi (2778 m n.p.m.). Odpoczynek w schronisku z widokiem na iście księżycowy krajobraz w otoczeniu takich masywów jak Conturines, Lagazuoi czy Fanes.

Czas wędrówki: ok. 4 godzin | Suma podejść: ok. 600 m Długość trasy: ok. 7 km

Vigo di Fassa, przejazd kolejką linową na wysokość 1997 m n.p.m. i rozpoczęcie pieszej wędrówki w kierunku schroniska Vajolet (2244 m n.p.m.) malowniczymi ścieżkami przez hale, nad którymi odkrywają się piękne widoki na pasma Rosengarten i Mamolady. Powrót przez dolinę Gardeccia do Vigo di Fassa.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 700 m | Długość trasy: ok. 13 km

przyjazd do Myślenic w godzinach porannych.

Formularz zapisów

Informujemy, że Administratorem wobec Państwa danych jest Biuro Podróży Aktywnie z Bajerem. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna aczkolwiek niezbędna do realizacji usługi. Dane osobowe są zbierane wyłącznie w celu realizacji oferowanych Państwu usług. Dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności .

Scroll to Top