Góry Wielkiej Fatry

Górskie wyprawy

DNI

4

ZALICZKA

300 ZŁ

CENA

OD 790 ZŁ

Dlaczego warto wziąć udział?

Zapraszamy na wspólne wędrowanie przez góry Wielkiej Fatry.

Przemierzać będziemy trawiaste długie hale, z których wystają liczne wapienne skały. Zobaczymy malownicze górskie polany, na którychod dziesięcioleci drzemią pasterskie szałasy.

Czeka na nas pobrzękiwanie owczych dzwonków i górskie łąki pełne kwitnących traw. Podczas naszych wędrówek przejdziemy przez najpiękniejsze partie tych dzikich gór, w tym najwyższy szczyty Ostredok 1592 m n.p.m. Odwiedzimy również muzeum na świeżym powietrzu – górską wioskę Vlkolínec.

Transport

Przejazd autokarem

Przewodnik

Opieka przewodnika

Noclegi

W cenie 3 noclegi

Wyżywienie

W cenie 3 śniadania

Bilety

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Opłaty

Opłaty drogowe
i parkingowe

Informacje o wycieczce

TERMIN

NA ZAMÓWIENIE

Cena od osoby

Cena: OD 790 zł
Zaliczka przy zgłoszeniu: 300 zł

iNFORMACJE DODATKOWE

Cena zawiera:
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– opiekę przewodnika,
– 3x noclegi,
– 3x śniadanie wg. programu,
– przejazd autokarem,
– opłaty drogowe i parkingowe.

Liczba uczestników 8- 15.

Program wycieczki

Wczesnym wieczorem wyjazd z Krakowa i przejazd na Słowację w okolice Rużonberka na nocleg.

Ruszymy z Smrekowicy i wędrować będziemy grzbietem Fatry na południe, w kierunku szczytu Rakytova (1567 m n.p.m), z którego roztaczają się piękne widoki na okoliczne pasma gór. Dalej wędrować będziemy przez rozległe polany w kierunku wyniosłej piramidy Ploska (1532 m n.p.m). Schodzić będziemy w kierunku wschodnim do Wyżnej Revucy. Czas przejścia około 7 godzin, około 900 metrów podejść.

Wyjdziemy na najwyższy szczyt Wielkiej Fatry Ostredok (1596 m n.p.m) Ruszymy z Liptovskiej Revucy i będziemy wędrować najpierw łagodnie przez Zieloną Dolinę, wzdłuż szumiącego potoku. Później, nasza ścieżka będzie się stromo piąć przez las, by osiągnąć szczyt Chyżki. Tutaj odpoczniemy i ruszymy dalej w kierunku Osterdoka i położonej za nim Kriżnej. Grzbietem Repiszcza ruszymy w kierunku zachodnim, by przez Wiaterny Wierch zejść w Suchą Dolinę i wrócić do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy naszą wycieczkę. Czas przejścia około 8 godzin, około 1100 metrów podejść.

Przez lasy i hale ruszymy w kierunku północnym. Zejdziemy do malowniczej wioski Vlkoliniec, która wpisana jest na światową listę UNESCO. Do Krakowa wrócimy wczesnym wieczorem.

Formularz zapisów

Scroll to Top