Aktywnie Dookoła Tatr
Topienie Marzanny

Wycieczki rowerowe

DATA

21 marca 2021

CENA

120 ZŁ

Dlaczego warto wziąć udział?

Zapraszamy do wspólnego utopienia Marzann w pierwszy dzień wiosny czyli w sobotę 21 marca. Na rowerach przejedziemy Wielki Europejski Dział Wodny, by pożegnać zimę.

Pierwsza Marzanna popłynie sobie Czarnym Dunajcem, Dunajcem i Wisłą do Bałtyku a drugą wrzucimy do Orawy jej wodami do Vagu i dalej Dunajem do Morza Czarnego. Jak szaleć to szaleć! Czy wybierzesz się z nami na taką wycieczkę w pierwszy dzień wiosny?

Przejazd

Przejazd autokarem

Przewodnik

Opieka przewodnika

Transport

transport rowerów na specjalnej przyczepie

Ubezpieczenie

ubezpieczenie: KL, NW

Informacje o wycieczce

TERMIN

21 marca 2021 r.

MIEJSCE ZBIÓRKI

Godzina 7.30 Kraków, ul. Stefana Korbońskiego ( parking obok przystanku kolejowego Kraków Sanktuarium, za Decathlon Zakopianka, https://goo.gl/maps/dZg24QTReB3U1V496)

Cena od osoby

Cena: 120 zł

INFORMACJE WYJAZDOWE :

TRASA: Klikuszowa – Czarny Dunajec – Trzciana.

Długość trasy około 50 kilometrów. Suma podjazdów 450 zjazdów 500

Będziemy się poruszać mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi. Jedziemy z lekkim najbardziej potrzebnym bagażem. Podczas trasy przewidziano przerwy na topienie Marzanny i posiłek (lepiej zabrać ze sobą).

CO ZABRAĆ:
– komplet dętek do swojego roweru
– podstawowy komplet kluczy do swojego roweru
– odblaski i oświetlenie na rower

ZWIEDZANIE:
Jest to wycieczka z cyklu Aktywnie Dookoła Tatr, a dokładnie: Tory historii. Z Podhala na Orawę.
Zaczniemy naszą rowerową wędrówkę od spotkania z góralem w dolinie Lepietnicy. Nad nami spotykają się Gorce z Beskidami, a my zaczniemy tu naszą drogę z Podhala na Orawę. Przez zaciszne podhalańskie wioski zjedziemy do Czarnego Dunajca i wjedziemy na trasę starej linij kolejowej nr 118, którą będziemy jechać w kierunku Orawy. Linię kolejową z Kralowan do Nowego Targu otwarto w 1904 roku i przez lata odbywał się tu ruch towarowy i osobowy. W roku 1989 przestały kursować pociągi a w 2014 powstała na tym szlaku ścieżka rowerowa, którą będziemy jechać. Zatrzymamy się nad Lieskiem by odpocząć z pięknym widokiem na Tatry i ruszymy dalej w kierunku Trzciany i Orawskiego Jeziora. Długość trasy około 50 km podjazdy około 500 metrów, trasa po podłożu asfaltowo – szutrowym.

INFORMACJE DODATKOWE :

CENA OBEJMUJE:
– transport: autokar lub bus, opłaty drogowe
– transport rowerów na specjalnej przyczepie
– opiekę przewodnika na rowerze
– ubezpieczenie: KL, NW

CENA NIE OBEJMUJE:
– wyżywienia na trasie
– wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (50 PLN)

Formularz zapisów

Informujemy, że Administratorem wobec Państwa danych jest Biuro Podróży Aktywnie z Bajerem. Zgoda na przetwarzanie danych jest dobrowolna aczkolwiek niezbędna do realizacji usługi. Dane osobowe są zbierane wyłącznie w celu realizacji oferowanych Państwu usług. Dane są przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności .

Scroll to Top